domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

łazienka
Poradnik

Jak urządzić niewielką łazienkę?

Wiele osób staje przed dylematem czy zdecydować się na wannę, czy raczej postawić na prysznic? Każdy wybór ma swoje zalety, które należy wziąć pod uwagę. Dzięki wannie możliwe są relaksacyjne kąpiele, ale prysznic umożliwia szybką kąpiel, co doskonale sprawdza się po treningu fizycznym. Istnieje też wygodne rozwiązanie, które łączy te dwie opcje. Nad wanną można zamieścić prysznic lub deszczownicę. Wtedy możliwa jest zarówno długa kąpiel, jak i szybki prysznic. To sposób na urządzenie niewielkiej, funkcjonalnej łazienki. Podczas prysznica to wanna pełni funkcję brodzika.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prysznica?

Nowoczesne prysznice mogą mieć różną postać. Często stawia się na panele prysznicowe, można też każdy element wybrać oddzielnie. W łazience dobrze sprawdzają się deszczownice. Te urządzenia udaje się montować na suficie lub na ścianie, wszystko zależy od możliwości oraz ułożenia łazienki. Deszczownice dostępne są w różnych kolorach oraz kształtach, stylowe produkty można znaleźć tu: https://www.banyo.pl/pl/series/grohe-rainshower-688.html. Złote prysznice bardzo dobrze wyglądają w klasycznych, jasnych łazienkach. Chromowane deszczownice często wybierane są do wnętrz minimalistycznych. Należy również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz technologie, doceniane są produkty, które łatwo można utrzymać w czystości. Niektóre deszczownice mogą mieć wbudowany termostat, będzie to idealne dla osób, które lubią brać prysznic o określonej temperaturze wody. Termostat daje możliwość ustawienia optymalnej temperatury. Wpływa to na bezpieczeństwo oraz na komfort. Wysokiej jakości produkty mogą być wyposażone w technologię, które pozwala na równomierne rozprowadzanie wody. Można wybrać odpowiedni rodzaj strumienia, przez co kąpiel może być wyjątkowo odprężająca.

Jak wybrać akcesoria do wanny?

Wanna jest doceniana przez miłośników wylegiwania się w ciepłej, aromatycznej wodzie. Wybierając wannę, należy też dobrać do niej armaturę. Bateria może być wykonana z różnego rodzaju materiału. Warto wybierać dobrej jakości produkty, które nie odbarwiają się oraz są łatwe do wyczyszczenia, głównie z osadu oraz z kamienia. Baterie mogą być również wyposażone w termostaty, dodatkowo nad wanną instaluje się prysznic. W stylowej łazience można postawić na złote lub mosiądzowe kurki. Nad wanną często umieszcza się deszczownice, to dobre rozwiązanie, jeśli nie posiada się oddzielnego prysznica. Zamontowanie szklanej szyby, sprawi, że wanna może służyć do kąpieli, a także być alternatywą dla brodzika.