domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Na co zwrócić uwagę dobierając odpowiednią kołdrę puchową?

Kołdra to jeden z tych elementów w naszej sypialni, bez której nie wyobrażamy sobie spokojnej i miłej nocy. Kołdra to zakup na lata, dlatego bardzo ważne jest, by wybrać taki model, z którym będziemy czuć się swobodnie i przytulnie zasypiając każdej nocy. Kołdry nie powinniśmy wybierać ze względu na cenę tylko konkretne cechy, które umożliwią nam spędzenie nocy w taki sposób, by czuć się z rana wypoczętym i gotowym do działania. Poniżej przedstawiony jest krótki poradnik, który podpowiada nam, w jaki sposób powinniśmy wybrać idealną kołdrę dla siebie.

Dlaczego warto postawić na puchowe wnętrze kołdry?

Obecnie na rynku dostępne są modele kołder wypełnione przeróżnymi wnętrzami. Możemy z powodzeniem wymienić wełnę, pierze, materiały syntetyczne jak poliester czy silikon, a nawet bambus. Jednak największą popularnością cieszy się zdecydowanie kołdra puchowa. Modele z puchowym wypełnieniem zaskarbiły sobie sympatię ludzi ze względu na ich lekkość, a zarazem optymalną izolację przed niskimi temperaturami. Możemy wyróżnić kołdry z puchem gęsim lub kaczym, jednak te pierwsze charakteryzują się większą wytrzymałością. 

Jakie poszycie kołdry będzie dla nas najlepsze? 

Drugą, równie istotną kwestią jest zewnętrzna część kołdry, czyli poszycie. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na kołdrę z pokryciem satynowym, które idealnie pasuje na letnie, ciepłe noce lub pokrycie bawełniane, które uchodzą za bardzo sterylne i higieniczne rozwiązanie. Na rynku możemy spotkać również pokrycia z domieszką materiałów sztucznych jak poliester. Dzięki zastosowaniu domieszki poliestru i bawełny, kołdra zyskuje bardzo dużą wytrzymałość, a także odpowiednią wentylację. Przy zakupie kołdry, warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania używania danej kołdry. Osoba ze stwierdzoną alergią ma ograniczony wybór względem rodzajów pokrycia kołdry, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką produktu.

Klasa ciepła kołdry

Klasa ciepła kołdry determinuje, jak ciepło będzie nam, przykrywając się daną kołdrą. Istnieją międzynarodowe oznaczenia klasy ciepła kołdry, jednak na rynku polskim stosuje się bardziej czytelne oznakowanie. Możemy wymienić najpopularniejsze kołdry, czyli kołdry letnie oraz zimowe, które różnią się wagą. Istnieje możliwość zakupu kołdry całorocznej, która jest doskonałym wyborem dla osób, które mieszkają w domu, gdzie stosuje się stałą temperaturę przez całą noc. Ciekawą propozycją są też kołdry nazwane kołdry 4 pory roku. Jest to model kołdry, która składa się ze spiętych ze sobą dwóch kołder. Jedna kołdra jest kołdrą całoroczną, druga natomiast letnią. Gdy złączymy je ze sobą, uzyskujemy kołdrę zimową.