domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Meble drewniane – dlaczego warto je wybrać?

Meble drewniane to właściwie klasyka, gdyż drewno było do produkcji mebli wykorzystywane właściwie od zawsze. Nic dziwnego – zapewnia ono trwałość i (nie ma co ukrywać) wykonane z niego meble są po prostu w dobrym guście. A wszystko to niezależnie od stylu, który preferujemy.

1.      W każdym stylu.
2.      Meble drewniane – ręczna robota.

Meblowanie mieszkania bywa nie lada wyzwaniem – i to nie tylko ze względów logistycznych, organizacyjnych czy finansowych. To także dylematy dotyczące tego, na jaki rodzaj mebli postawić, by były dobrej jakości, w dobrym guście i po prostu długo służyły. W tym przypadku warto postawić na tradycję i zdecydować się na meble drewniane.

W każdym stylu

Drewno może być wykorzystane do produkcji mebli w każdym stylu. Począwszy od rustykalnego, retro, skandynawskiego poprzez nowoczesny, a skończywszy na industrialnym. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak meble zostaną zaprojektowane. Czy ich konstrukcja będzie ciężka (takie meble drewniane najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym czy na wzór salonu angielskiego) czy też będzie miała w sobie pewną lekkość (charakterystyczną na przykład dla stylu nowoczesnego czy skandynawskiego). Odpowiedniego charakteru meblom drewnianym nadają też wykończenia – okucia, kolory, powierzchnia lakierowana lub matowa. Bez wątpienia odpowiedni sznyt mebli wykonanych z drewna to także materiały, z którymi główny materiał jest łączony. Bardzo modne ostatnio jest połączenie drewna z elementami metalowymi albo ze szkłem – to propozycje skierowane dla miłośników różnych odmian nowoczesności w urządzaniu wnętrz. Jak widać, meble wykonane z drewna są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Dlatego początkiem procesu wyboru mebli powinno być hasło: meble drewniane.

Meble drewniane – ręczna robota

Meble drewniane wykonane ręcznie to już w ogóle hołd złożony dobremu smakowi i… praktycznemu podejściu. A to dlatego, że są to po prostu meble zrobione solidnie, które posłużą nam przez długi czas. Co jeszcze wpływa na długowieczność drewnianych mebli? Na pewno to, że są wykonane z materiałów najwyższej jakości, odpowiednio przygotowanych. W przypadku drewna to odpowiednie leżakowanie i suszenie. Stawiając na meble drewniane firm cieszących się zaufaniem, możemy być też pewni, że są one wykonane z zachowaniem wszystkich wymogów sztuki stolarskiej. A jak wiadomo, dobre rzemiosło przekłada się na jakość. A jeśli dodamy do tego jeszcze walory estetyczne, to wybór mebli wykonanych z drewna jest po prostu najlepszym wyborem.