domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Na co zwrócić uwagę przed zakupem płyty gazowej?

Bez gotowania nasze życie straciłoby trzy czwarte smaku. Potrawy przygotowywane na ciepło – niegdyś na ogniu, obecnie zaś głównie na gazie lub prądzie, pozwalają nam na uzyskanie maksimum zapachu oraz niepowtarzalnych smaków. Stąd tak ważnym miejscem w naszych domach jest kuchnia oraz jej wyposażenie. Dysponując odpowiednim sprzętem możemy sobie pozwolić na smaczne i odżywcze jedzenie, które pomaga nam z energią tworzyć codzienne życie. I tu pojawia się pytanie: jakiej płyty gazowej potrzebujemy i na co zwrócić uwagę przed jej wyborem? Istotny będzie typ płyty – możemy wybierać pomiędzy płytami szklanymi, emaliowanymi, ceramicznymi oraz tymi ze stali nierdzewnej. Także rozmiar ma znaczenie – musi być dopasowany do naszych potrzeb. Większa ilość palników sprawdzi się przy dużych rodzinach, mniejsza będzie dogodniejsza dla singli. Należy także brać pod uwagę takie parametry jak moc palnika, funkcjonalność paneli sterujących, itp. Diabeł tkwi w szczegółach – pamiętajmy o tym.

  1. Funkcjonalne płyty gazowe – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta gazowa?
  2. Jaki wymiar płyty gazowej będzie najlepszy do Twojej kuchni?
  3. Oszczędna płyta gazowa – wybór płyty gazowej pod względem ekonomicznym
  4. Nowoczesne płyty gazowe – trend na 2020

Funkcjonalne płyty gazowe – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta gazowa?

Płyty gazowe występują w różnych rozmiarach, kolorach, są wykonane z różnorodnych materiałów. Dobór płyty jest sumą naszych kuchennych potrzeb. Wybierając tę, która ma z nami zostać na długo – bo przecież płyt nie wymieniamy co rok, czy dwa – dokonajmy rozsądnego wyboru. Ważną na pewno będzie łatwość jej obsługi oraz czyszczenia podczas codziennego użytkowania. Większość płyt gazowych ma obecnie cztery palniki, co pozwala na zróżnicowane procesy kuchenne. Nowe płyty gazowe są też o wiele bezpieczniejsze, bo np. samoczynnie odcinają gaz, gdy zgaśnie płomień. Także materiały z których je się wykonuje pozwalają na wybór zawsze eleganckiej stali nierdzewnej lub płyt ze szkła ceramicznego w różnych kolorach. Część płyt gazowych nie przypomina w ogóle tych, które pamiętamy z kuchenki u babci. Nowoczesne, funkcjonalne, łatwe w obsłudze będą ozdobą i pomocą w każdej kuchni.

Jaki wymiar płyty gazowej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Wymiar zależny jest od naszych indywidualnych potrzeb, no i – last but not least – od rozmiarów naszej kuchni. Standardowa płyta gazowa ma szerokość sześćdziesięciu centymetrów i cztery palniki. Jest ona obecna w większości polskich domów. Zdarzają się także płyty o większej ilości palników (pięć, sześć) oraz szersze: siedemdziesięcio-, a nawet dziewięćdziesięciocentymetrowe. Dla samotnych albo tych którzy mają małe kuchnie możemy polecić płyty dwupalnikowe o szerokości zaledwie trzydziestu centymetrów.

Oszczędna płyta gazowa – wybór płyty gazowej pod względem ekonomicznym

Gaz jest nadal dość tanim paliwem, jeśli chodzi o jego codzienną eksploatację, stąd też wybór płyty gazowej jest nadal dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o oszczędność warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni, czyli tzw. „gaz pod szkłem”. Pozwala ona zaoszczędzić nawet do 50% gazu na co dzień. Będzie to na pewno odczuwalne w każdym budżecie domowym.

Nowoczesne płyty gazowe – trend na 2020

Rozpatrując zakup nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej, funkcjonalnej i oszczędnej płyty gazowej warto wziąć pod uwagę doskonałe produkty firmy Solgaz. Ich wielki wybór bez trudu znajdziemy poprzez sieć. Przeznaczone do zabudów, wyposażone w dodatkowe zasilacze umożliwiające gotowanie, gdyby zabrakło gazu, w różnorodnych rozmiarach, z wieloma funkcjami, na pewno sprawdzą się w każdym domu – wystarczy tylko po nie sięgnąć.