domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Sposoby na ozdobienie małego mieszkania

Większość z nas ma lub znajdzie się kiedyś w małym mieszkaniu. I chociaż przestrzeń może być niewielka, jeśli zostanie odpowiednio urządzona, może być przytulna i niezwykle praktyczna. Zajmie to trochę więcej przemyśleń i znacznie więcej wyciągania taśmy pomiarowej, ale jak zobaczycie w poniższych przykładach, ta niewielka dodatkowa praca pozwala uzyskać jak najwięcej z każdej przestrzeni.

Barwa i oświetlenie

Jeśli przestrzeń jest już mała, ciemna paleta kolorów sprawi, że będzie ona jeszcze mniejsza. Zachowaj światło i prostotę, aby zachować iluzję większej przestrzeni i zoptymalizuj światło tam, gdzie to możliwe, czy to naturalne światło z okien, czy lampy i oprawy oświetleniowe rozmieszczone strategicznie w całym mieszkaniu. Pomocne może być również sprytne umieszczenie luster, które również pomagają odbijać to światło, dzięki czemu przestrzeń wygląda na większą, dodając iluzję głębi.

Meble na wymiar

Gdy przestrzeń jest bardzo ograniczona, użycie każdego jej centymetra jest kluczowe. Oznacza to wyjęcie taśmy pomiarowej i uzyskanie naprawdę kreatywnych sposobów. Ponieważ przechowywanie jest często walką na małej przestrzeni, szafki na wymiar są korzystne w stosunku do przedmiotów magazynowych, które pozostawiają bezużyteczne miejsce. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń w szafie, czy kuchnia na miarę, gdy jest idealnie dopasowana, odkryjesz, że masz więcej miejsca, niż początkowo sądzono.

Dodaj trochę życia

Rzadko pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy oszczędzasz przestrzeń, jest dodanie rośliny lub dwóch, ale to może faktycznie odświeżyć przestrzeń i dać jej poczucie lekkości i życia. Jeśli nie masz do zaoferowania miejsca na podłodze – wystawiony w wiszącej donicy, odrobina zieleni może mieć naprawdę duże znaczenie dla małej przestrzeni.

W końcu dekorowanie małej przestrzeni stanowi równowagę między funkcjonalnością, praktycznością i dbałością o design. To, że powinieneś wykorzystać przestrzeń, którą masz, nie oznacza, że ​​nie może ona wyglądać wyjątkowo dobrze, jeśli poświęcisz jej trochę czasu, myśli i energii.