domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

jak urządzić salon
Dom

Styl trwałością i ponadczasowym charakterem napisany – jak urządzić salon, by świetnie się prezentował i zawsze był na czasie?

Bez wątpienia salon może być ponadczasowy, wystarczy zadbać o dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, wyposażenia i dekoracji. Spójny styl, naturalne i znane od wieków materiały sprawiają, że takie pomieszczenie będzie zawsze na czasie, a nie passe. Poznajcie zatem sposoby, w jaki sposób uzyskać właśnie taki efekt.  

Postaw na zawsze modne kolory i motywy na ścianach  

Są takie kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Mowa tu oczywiście o stylu black and white. Zatem czarno białe tapety będą eleganckim dodatkiem i zawsze będą aktualne, podobnie jak ściany pomalowane w pastelowych odcieniach beżu, szarości albo też utrzymane w bieli. Zawsze modne są aranżacje stylizowane, dlatego stawiając np. na boazerię angielską i stylizowane meble nie trzeba obawiać się o to, że salon będzie wymagał gruntownej zmiany aranżacji, w końcu liczy się spójność aranżacyjna. Stawiając na tapety warto pamiętać, by były to tapety winylowe, które zapewniają dodatkową izolację termiczną, akustyczną i są niezwykle trwałe, a w dodatku można je czyścić z użyciem wody.          

Drewniane lub drewnopodobne podłogi – bo rysunek drewna zawsze zachwyca   

Już wiemy jak można wykończyć ściany w salonie o ponadczasowym charakterze, czas więc na podłogi. Tutaj również nie powinno być większych zaskoczeń, wszak czy jest bardziej uniwersalny materiał niż drewno? Oczywiście nie, dlatego panele drewniane bądź parkiet zawsze są stylowym wyborem. Oczywiście problem z taką podłogą jest nie tylko w montażu, w końcu trzeba zachować szczeliny dylatacyjne, ale również w pielęgnacji. Mimo, że podłoga jest trwała na pokolenia, to nie można jej przesadnie moczyć albo trzeba ją regularnie impregnować, by nie wchłaniała wilgoci. Ponadto co dekadę warto przeprowadzić cyklinowanie, dzięki któremu usuwa się wszystkie drobniejsze i większe pęknięcia i inne niedoskonałości. Jednak w końcu mamy XXI wiek można więc zachować ponadczasowy rysunek drewna, a jednak zaoszczędzić sobie czasu i środków na szczególne zabiegi pielęgnacyjne, zatem polecamy podłogi drewnopodobne. W sposób szczególny sprawdzą się panele lvt, po których będziecie mogli chodzić boso, gdyż mają zawsze ciepłą powierzchnię, a do tego są ciche. Są montowane bezspoinowo, zatem utrzymywanie ich w czystości jest bardzo łatwe i dobrze sprawdzi się odkurzacz automatyczny.          

Proste, geometryczne meble wypoczynkowe i stylizowane komody i witryny – eklektyzm jest ponadczasowy 

Skoro już mamy trzon wykończenia pokoju, to czas na jego uzupełnienie, czyli wyposażenie. Wśród ponadczasowych mebli nie może zabraknąć stylowych wypoczynków. Tu mamy dwie opcje, możemy całkowicie pójść w styl retro i postawić na otomany czy szezlongi, a także fotele zdobione drewnem, które zawsze, niezależnie od zmieniających się mód świetnie się prezentują. Można także postawić na nowoczesne meble wypoczynkowe proste narożniki czy sofy bez zbędnych zdobień, które można zestawić podobnie jak meble stylizowane, z postarzanymi komodami czy witrynami.  Eklektyzm zawsze świetnie się prezentował, wszak już od wieków ludzie zabiegali o stylowe dekoracje z historią w tle.       

Dekoracje, które były, są i będą modne – postaw na ramki na zdjęcia, antyramy i obrazy  

Ponadczasowy salon to także odpowiednio dobrane dekoracje, a wśród tych, które zawsze są na czasie są oczywiście ramki na zdjęcia. Warto wybrać proste modele w drewnianych ramach, choć można także postawić na antyramy, które są praktyczne, wszak nie trzeba wbijać wielu gwoździ bo kilka ramek połączonych jest w jedną. Takie stylowe produkty oferuje sklepzramami.pl i jego odwiedzenie Wam rekomendujemy. Obok ramek na zdjęcia sprawdzą się także antyramy, które są bardziej nowoczesne i będą pasować do prostych mebli pozbawionych zdobień z gładkimi frontami. Obrazy to z kolei bardzo uniwersalna propozycja, wszak sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych stylizowanych. Nie tylko nie wychodzą z mody, ale w przypadku artystów, którzy stają się znani, zyskują jeszcze na wartości. 

Urządzenie ponadczasowego salonu sprawi Wam niemałą frajdę. Dekoracje dobrane do niego, takie jak ramki na zdjęcia nigdy Wam się nie znudzą. W końcu możecie w nich wymieniać fotografie na aktualniejsze.