domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Oświetlenie dekoracyjne w sypialni

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, w którym nie tylko spędzasz sporą część doby, ale przede wszystkim – relaksujesz się, odpoczywasz i uwalniasz od tego, co działo się przez cały dzień. Odpowiednie oświetlenie i aranżacja wnętrza są tutaj niezbędne. Oczywiście, tu również sprawdzą się praktyczne lampy wiszące czy sufitowe, niemniej za stworzenie nastroju będą odpowiadały raczej lampy stojące i dodatkowe oświetlenie nocne.

Lampy stojące w sypialni

Coraz więcej osób decyduje się na zupełną rezygnację z oświetlenia górnego na rzecz lamp stojących. Rzeczywiście, mają cały szereg zalet, który wpływa na ostateczną decyzję. Przede wszystkim lampy podłogowe wyróżniają się dużą mobilnością. Nie stają się problemem, gdy planujesz zmianę aranżacji w sypialni – możesz zmieniać ich położenie zgodnie ze swoją fantazją. Oznacza to, że w każdej chwili sypialnia może zupełnie zmienić swój charakter.

Lampy podłogowe są bardzo praktycznym źródłem ciepłego światła. Sprawdzają się szczególnie w pobliżu garderoby czy toaletki – mogą w istotny sposób podkreślić starannie dobrane elementy aranżacji. Sprawdzają się również w okolicach wezgłowia łóżka – nie tylko stanowią wsparcie w czasie wieczornej lektury czy rozmów z partnerem, ale przede wszystkim ich włączanie i wyłączanie nie wymaga wstawania z łóżka.

Kupując lampy podłogowe do sypialni, zwróć uwagę na te z regulowanymi ramionami. To szczególnie praktyczne dla osób, które cenią sobie czytanie przed snem. Wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych jest obecnie tak duży, że z pewnością znajdziesz model odpowiadający twoim potrzebom, który będzie współgrał z przeważającym stylem aranżacyjnym. Współczesne lampy stojące mają również tę zaletę, że nie zajmują zbyt wiele przestrzeni – śmiało można wykorzystać je także w niedużych kawalerkach.

Kinkiety i lampy ścienne do sypialni

Mimo przewagi lamp sufitowych wśród oświetlenia wybieranego do sypialni, alternatywne rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kinkiety i innego rodzaju lampy ścienne sprawdzają się bowiem zarówno jako efektywne źródło światłam, jak i dekoracja, która pozwala na zupełną zmianę aranżacji pomieszczenia.

Kinkiety muszą być jednak odpowiednio dobrane i rozmieszczone we właściwych miejscach. Najbardziej praktyczne okazują się te zamontowane za wezgłowiem łóżka. Można postawić na nie również po obu stronach lustra, przy obrazach czy innych elementach dekoracyjnych, których obecność chcemy podkreślić. Bardzo praktyczne są również kinkiety z wysięgnikami, dzięki którym możemy regulować kierunek strumienia światła.

Lampki nocne w sypialni

Uzupełnieniem niemal każdej współczesnej sypialni są również bardzo praktyczne lampki stołowe. Wykorzystujemy je głównie wieczorami, gdy potrzebujemy niezbyt nachalnego światła w pobliżu łóżka. Głównym powodem pojawienia się ich w naszych sypialniach jest właśnie wygoda i delikatne światło, które nie razi użytkowników w oczy.

Lampka nocna to jednak nie tylko model stojący na szafce – w tej roli doskonale sprawdzą się również lampy wiszące czy podłogowe. Mają swoje wady: mają większe rozmiary, przez co stają się mniej mobilne. Nie tracą jednak funkcjonalności, a dostępność w wielu oryginalnych i praktycznych wzorach i kolorach sprawia, że podnoszą również walory estetyczne pomieszczenia.

Wybierając oświetlenie do sypialni, musisz zawsze pamiętać, by poszczególne jego elementy: lampy wiszące, kinkiety czy lampki nocne, doskonale ze sobą współgrały. Musisz więc szukać modeli utrzymanych w takim samym lub podobnym stylu. To pokój, w którym niezbędny jest ład umożliwiający efektywny wypoczynek – harmonia pomieszczenia pozwoli ci spokojnie zasnąć i wstawać rano pełnym sił.