domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Czy warto zamieszkać w domu szeregowym?

Decyzja o zakupie własnego mieszkania wiąże się z wieloma dylematami. Piętro czy parter? Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta? Dom szeregowy czy wysoki blok? W tym artykule spróbujemy rozwikłać ostatnią kwestię. Sprawdzimy, dlaczego domy szeregowe stały się ostatnio tak popularne. Podpowiemy także, gdzie szukać nowych domów szeregowych w Krakowie. Zapraszamy do lektury!

Dom szeregowy, czyli jaki?

Domy szeregowe to połączone ze sobą ciągi domów, stworzone z kilku lub nawet kilkunastu segmentów. Ich dużym plusem jest doskonała izolacja. Ściany ściśle przylegają do siebie, więc budynek nie traci ciepła. Dotyczy to w szczególności mieszkań w środku segmentu. Mieszkanie w szeregowcu wiąże się także z dużym komfortem. Nie musisz martwić się o swoją prywatność – każdy z domów ma osobne wejście i własny kawałek działki. Dom szeregowy to także większe poczucie bezpieczeństwa i szereg innych udogodnień, takich jak ogródek i garaż.

Dom szeregowy – dla kogo?

Dom szeregowy to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą mieszkać w bloku lub nie mają wystarczających środków na własny dom za miastem. W ostatnim czasie to rozwiązanie chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi oraz pary. Domy szeregowe łączą wygodę życia we wspólnocie mieszkaniowej z poczuciem bezpieczeństwa i prywatności. Co ciekawe, osiedla w zabudowie szeregowej powstają już nie tylko na obrzeżach miasta, ale również w okolicach ścisłego centrum. Takie osiedla są zazwyczaj doskonale skomunikowane, więc nie ma problemu z dojazdem do pracy czy szkoły. Segmenty to także świetna opcja dla miłośników nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Osiedle szeregówek jest zazwyczaj małym wycinkiem miasta. Doskonale zaplanowana, funkcjonalna przestrzeń daje możliwość korzystania z licznych terenów rekreacyjnych, pobliskich parków, siłowni zewnętrznych czy placów zabaw.

Wady domów szeregowych

Czy domy szeregowe mają jakieś wady? Oczywiście – jak każdy typ nieruchomości. Segmenty projektuje się jako jeden układ architektoniczny, co znacznie ogranicza dostosowanie wnętrza do własnych potrzeb. Nie ma mowy o rozbudowie czy znacznej ingerencji w wygląd zewnętrzny domu. Trzeba liczyć się ze zdaniem sąsiadów i całej wspólnoty. Oczywiście w niektórych przypadkach dopuszcza się aktywny udział mieszkańców w procesie planowania przestrzeni. Nie jest to jednak regułą.

Domy w Krakowie

W Krakowie co roku powstają nowe domy, w tym gotowe domy o zabudowie bliźniaczej. Jeśli poszukujesz takiej nieruchomości, zacznij od sprawdzenia Internetu. Znajdziesz tam między innymi osiedle domów w Skotnikach Nove Skotniki, które otoczone są pięknymi terenami zielonymi. Domy wyróżniają się nowoczesną i lekką formą architektoniczną, warto zapoznać się ze szczegółami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *