domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Wózki widłowe do zadań specjalnych

Wózki widłowe są jednymi z najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych w codziennych pracach wymagających efektywności i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Dzięki swej uniwersalności sprawdzają się m.in. w logistyce, rolnictwie, budownictwie i różnych gałęziach przemysłu.

Historia wózków widłowych

Początku wózków widłowych można doszukiwać się w latach 60-tych XIX wieku. To właśnie wtedy opatentowana została pierwsza platforma towarowa, którą można rozpatrywać jako pierwowzór współczesnych maszyn. Jej konstrukcję ulepszono 40 lat później, gdy siłę mięśni zastąpiono napędem elektrycznym. Jak można się domyślić, pomysł ten zrewolucjonizował ówczesny transport.

Coraz większe ładunki wymagały jednak innych, wydajniejszych rozwiązań. Potrzebne było wynalezienie urządzeń, które będą mogły bezproblemowo podnosić najcięższe rzeczy z ziemi, dodatkowo je przytrzymując. Co prawda w 1887 skonstruowany taką maszynę, aczkolwiek platforma była wstanie unosić ładunek jedynie o kilkanaście cm. Dopiero 22 lata później stworzono wózek, który potrafił przenosić ciężkie bele papiernicze, a niedługo potem żeliwne koła zastąpiono łożyskami kulkowymi, znacząco poprawiając wydajność konstrukcji.

Współczesne wózki widłowe najwyższej jakości

Jeśli chodzi o wózki widłowe znane nam w dzisiejszych czasach, to zostały one wynalezione całkiem przypadkowo w 1917 roku przez firmę Clark, która potrzebowała efektywnego rozwiązania dla transportu przemysłowego. Trucktractor, bo tak nazywał się ów model, zachwycił swoimi możliwościami na tyle, że wszedł do masowej sprzedaży. W kolejnych latach konstrukcja ta była wielokrotnie udoskonalana, tak że dziś możemy korzystać z maszyn niezwykle wydajnych, precyzyjnych i bezpiecznych. Posiada je w swojej flocie np. jeden z liderów wynajmu maszyn ciężkich RIWAL – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/wozki-widlowe.

W aktualnej ofercie renomowanej firmy znajdują się m.in. wózki widłowe wysokiego składowania oraz modele czołowe. Pierwsze z nich zapewniają ponadprzeciętne wysokości podnoszenia (nawet do 13 m), natomiast drugie stanowią nieocenione wsparcie podczas podnoszenia najcięższych ładunków (nawet do 4000 kg). Marka RIWAL to gwarancja najwyższej jakości, która wprowadzi Twój biznes na wyższy poziom!