domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

zegar naklejany na ścianę
Dom

Stylowy odmierzacz czasu

Każdy z nas lubi mieć kontrolę nad płynącym czasem. Nic więc dziwnego w tym, że inwestujemy w zakup odmierzających czas zegarów. Najważniejsze jest rzecz jasna to, aby zegary były funkcjonalne. Nie jest to jednak wystarczające, gdyż większości osób zależy także na tym, aby zegary prezentowały się atrakcyjnie pod względem wizualnym. 

Jaki zegar wybrać?

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zegary naklejane na ścianę. Są one rozwiązaniem bardzo oryginalnym i komponują się szczególnie dobrze z nowoczesnymi, przestronnymi wnętrzami. Przy wyborze zegara na ścianę, należy jednak kierować się kilkoma kryteriami. W przeciwnym razie możemy nie być zbyt zadowoleni z zakupu. Warto przejrzeć oferty kilku lub nawet kilkunastu sklepów. Pamiętajmy przy tym, że zegar naklejany na ścianę możemy zakupić zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym. Przejrzenie dużej ilości ofert pozwoli nam wybrać produkt wysokiej jakości za korzystną cenę. Warto przyjrzeć się także rozmiarowi zegara. Jeśli pomieszczenie, w którym chcemy go powiesić ma niewielki metraż, znacznie bezpieczniej będzie zakupić niewielkiej wielkości zegar. Jeżeli jednak posiadamy przestronne mieszkanie i wiele wolnego miejsca na ścianach, śmiało możemy zdecydować się na dużych rozmiarów ozdobę ścienną. Kolejna istotna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając naklejany zegar jest materiał, z którego został on wykonany. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, możemy zdecydować się na zwyczajne naklejki oraz mechanizm, który będzie sporządzony z tworzywa sztucznego. Jeżeli jednak oczekujemy od zegara dużej trwałości, postawmy na bardziej wytrzymałe materiały. Niektóre zegary naklejane wzbogacane są o elementy stalowe. Pamiętajmy także o odpowiednim montażu zegara i zawsze przestrzegajmy wskazówek producenta. 

Do jakich wnętrz pasuje tego rodzaju zegar?

Jak już zostało wspomniane powyżej, zegar naklejany na ścianę będzie bardzo dobrze komponował się z nowoczesnymi wnętrzami. Najlepiej byłoby zdecydować się na jego zakup do salonów, pokojów dziennych, ale także sypialni. Zegarom naklejanym na ścianę nie sposób odmówić wyrazistości. Zazwyczaj posiadają one również stosunkowo duży rozmiar. Z tego też względu trzeba by było zarezerwować dla zegara całą ścianę. Zegar nie będzie się prezentował zbyt korzystnie w towarzystwie wielu obrazów. Najlepiej byłoby, gdyby kolor zegara kontrastował z barwą ścian. Jeśli posiadamy jasne ściany w salonie lub pokoju dziennym, postarajmy się zakupić zegar naklejany na ścianę w kolorze czarnym.