domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Poradniki

Sprzątanie placówek medycznych – higiena i bezpieczeństwo to podstawa!

Placówki medyczne to bardzo specyficzne miejsca. Spotykają się tam zarówno chore, jak i zdrowe osoby, wykonywane są zabiegi ratujące życie, jak i rutynowe badania, dostępny jest zarówno wysoce specjalistyczny sprzęt, jak i podstawowe wyposażenie takie jak biurka czy krzesła. Bez względu jednak na to, z jakiego rodzaju placówką medyczną mamy do czynienia podstawową kwestią jest zapewnienie nienagannej czystości. Placówka medyczna, aby móc realizować wszystkie swoje zadania z należytą starannością powinna być bardzo dokładnie wysprzątana. To ze względu na specyfikę tego typu miejsc, które mogą być pełne wirusów, bakterii i różnego rodzaju zarazków. Odkażanie, sterylizacja i dokładne sprzątanie to nieodzowne czynności w placówkach medycznych.

Sprzątanie w placówkach medycznych

W placówce medycznej każdy pacjent chce poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Podobnie jest z pracującym tam na co dzień personelem. Brak czystości bardzo negatywnie wpływa na postrzeganie danej placówki świadczącej usługi medyczne, co może odbić się na jej dochodach czy skutkować negatywnymi opiniami wśród pacjentów. O czystość muszą zadbać zarówno placówki państwowe, jak i publiczne. Zarówno małe, prywatne gabinety, jak i duże szpitale muszą być na bieżąco sprzątane, aby dbać o dobro swoich pacjentów. Aby takie miejsce mogło cieszyć się sterylną czystością warto zlecić sprzątanie placówek medycznych doświadczonej firmie sprzątającej, która zajmuje się tego rodzaju kompleksowym serwisem. Sprzątanie w tego rodzaju placówkach obejmuje także często sterylizację i odkażanie pomieszczeń np. laboratorium, co wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i odpowiednich technik oraz preparatów. Warto więc postawić w tym przypadku na zawodowców.

Które miejsca wymagają wyjątkowej higieny?

W każdej placówce medycznej warto postawić na kompleksowe sprzątanie i nie oszczędzać na tego rodzaju usługach. Szczególnie dbałości o czystość wymagają takie miejsca jak: sale porodowe, sale operacyjne, laboratoria, toalety, SOR, izby przyjęć, a także gabinety poszczególnych lekarzy i części wspólne jak korytarze, windy, klatki schodowe itp.