domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Rośliny w naszych wnętrzach: dlaczego są tak ważne?

Udana aranżacja wnętrza nie może się obejść bez uwzględnienia roślin. Ich obecność w naszych domach jest spraw bardzo ważną, a powodów, dla których warto postawić na takie dodatki, jest sporo.

Rośliny w naszych wnętrzach

Rośliny w domu to naturalne dekoracje, które cieszą nasze oczy i ożywiają wnętrza, to jednocześnie wspanialsza i ciekawsza atmosfera, dzięki której poszczególne pomieszczenia w naszych domach staną się bardziej przytulne. Ustawione na meblach sprawiają, iż możemy ukryć ostre zakończenia regałów i w prosty sposób ocielić wnętrze. Rośliny doniczkowe mogą się też okazać rewelacyjnym dodatkiem do łazienki, choć większość z nas wykorzystuje rośliny do ozdoby takich wnętrz, jak sypialnia czy salon. Tu rośliny mogą odegrać ważną rolę – nie tylko dekoracyjną. Pamiętajmy, że rośliny w domu mogą pomagać nam w walce o zdrowie, gdyż wiele z nich wykazuje się dużą skutecznością jako naturalne oczyszczacze powietrza. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich roślin.

Po jakie dary natury można sięgnąć?

W walce z zanieczyszczonym powietrzem świetnie radzi sobie bluszcz pospolity, który świetnie sprawdzi się nawet w mniejszych wnętrzach. Te osoby, które dysponują większymi domami, w trosce o czyste powietrze w domu mogą zainwestować w palmy. Rośliny w domu mogą też wpływać na nasz nastrój i skutecznie wspierać nas w walce ze stresem. Zieleń wpływa na człowieka kojąco, zatem im więcej roślin doniczkowych pojawi się w naszym domu, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.

flora-net.pl