Dom
Tutaj jesteś

Płyny dezynfekcyjne

28 września 2022 Dom Płyny dezynfekcyjne

Dezynfekcja rąk stała się dla wielu ludzi nowym nawykiem. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do korzystania ze środków odkażających i do częstszego mycia rąk. Tam, gdzie rąk umyć nie można, warto użyć płynu do dezynfekcji. Jest to rozwiązanie szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Odkażając ręce możemy bezpiecznie zjeść posiłek czy dotykać niepakowanych artykułów spożywczych w sklepie.

Płyny dezynfekujące – rodzaje

Na rynku nie brakuje płynów do dezynfekcji. Po szoku popytowym spowodowanym pandemią covida, wielu hurtowników trzyma zdecydowanie wyższe stany magazynowe, niż przed pandemią. Dzięki temu nie ma obawy, że środka do dezynfekcji zabraknie. W sklepach występują różne płyny dezynfekujące. Można kupić je w formie żelu lub płynu. Żele do dezynfekcji charakteryzują się wyższymi cenami, niż żele w płynie. Żele cieszą się większą popularnością wśród osób ceniących sobie wygodę. Nosząc przy sobie żel do dezynfekcji, można odkazić ręce w zasadzie w każdych warunkach bez obaw o to, że żel się rozleje i zabrudzi nam ubrania. A zatem można bez obaw wrzucić taką tubkę z żelem do plecaka lub torebki i bezpiecznie transportować ze sobą. W przypadku płynów do dezynfekcji – jest znacznie łatwiej o rozlanie. Żele dezynfekujące dostępne są najczęściej w mniejszych opakowaniach – o pojemności 50, 100 czy 500 mililitrów. Płyny dezynfekujące sprzedawane są częściej w większych opakowaniach – nawet po 25 litrów. Taka ilość opłacalna będzie dla większych firm. 

Gdzie najlepiej kupować płyny do dezynfekcji?

Przez pandemię koronawirusa w zasadzie w każdym większym sklepie spożywczym, w każdej drogerii i na każdej stacji benzynowej można zakupić żel do dezynfekcji rąk. Chcąc kupić większą ilość płynu bądź żelu do dezynfekcji, warto wybrać się do marketu lub hurtowni zajmującej się dystrybucją środków czystości. Pozwoli to nie tylko szybciej zaopatrzyć się w potrzebną ilość produktu, ale również oszczędzi pieniądze – często bowiem większe opakowania posiadają korzystniejszą cenę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup płynu do dezynfekcji w sklepie internetowym – to sposób na znaczną oszczędność. Przy zakupie płynu dezynfekującego warto zwrócić uwagę na jego zapach. Płyny najczęściej zawierają 70-75% czystego alkoholu, więc jego woń jest bardzo wyczuwalna. Aby „zadusić” intensywny zapach alkoholu, płyny do dezynfekcji są często aromatyzowane. Warto wybrać taki zapach, który będzie się podobał jego użytkownikom – sprawdzą się zatem te delikatne, które po czasie znikają ze skóry. 

Stal-Gate

Redakcja domowepiekno.pl

Nasi redaktorzy na portalu Domowe Piękno to zespół ekspertów z pasją do domowego porządku i aranżacji wnętrz. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie domu i sprzątania, co pozwala nam dostarczać praktyczne i pomocne treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?