domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju – geometria, natura i kolory

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju to designerskie połączenie klasy i funkcjonalności. Przedpokój to miejsce czasami zapominane, a jednak nosi w sobie potencjał do stylistycznych zabaw meblowych. Wieszak to właśnie jeden z takich elementów – nie zawsze jest przykryty odzieniem wierzchnim. A jeśli nawet jest, to nadal pełni funkcję dekoracyjną. Może zachwycać gości odwiedzających dom i przekraczających progi. Jakie produkty proponowane są przez producentów trafiających w najbardziej wyszukane gusta?

Wieszak czy nie wieszak?

Jedna z proponowanych form zawiera składane haczyki – nowoczesnych wieszaków do przedpokoju nie musi być widać na pierwszy rzut oka! Produkt wyglądający jak dekoracja złożona z pionowych czarnych prostopadłościanów, kryje w sobie kilka ruchomych elementów. W razie potrzeby można je odchylić i powiesić na nich płaszcze i kurtki. Jeśli nie jest potrzebny – może stanowić oryginalną kompozycję geometryczną. Geometryczne kształty to dosyć popularna inspiracja łącząca nowoczesne wieszaki do przedpokoju. Nieregularne ułożenie jednakowych kwadratów, rozmaitych brył, kół, plastrów miodu lub bliżej nieokreślonych form to nietuzinkowa ozdoba mieszkania. Zarazem jest praktyczna – ma zatem więcej funkcji niż typowe dekoracje, które mają jedynie dobrze wyglądać.

Skojarzenia z naturą

Choć nowoczesne formy zwykle odbiegają od tradycyjnych aranżacji, z powodzeniem mogą zawierać elementy związane ze środowiskiem naturalnym. Ptaki, drzewa, gałęzie, poroża i motywy kwiatowe – to wszystko może być wykorzystane w ramach zdobień. Niektóre nowoczesne wieszaki do przedpokoju są w całości tak zbudowane, że imitują drzewo – na jego gałęziach można umieścić ubrania. Niektóre z kolei są płaskim przedstawieniem rośliny, drzewa, dmuchawca, w które wplecione są sterczące wieszaczki. Niektóre produkty są wykonane w dosyć standardowej formie, jednak zawierają rzeźbienia przedstawiające ptaki i różnego rodzaju kwiaty.

Niebanalna kolorystyka

Przy takich zakupach większość klientów decyduje się na standardy – czerń, chrom, biel, drewno. Jednak miłośnicy oryginalnego designu mogą pójść w inną stronę. Jedna z nich to luksusowe zdobienia w kolorze złota. Inna – połączenie wielu barw tęczy, niekoniecznie kojarzące się z pokojem dziecięcym. Budowa nowoczesnych wieszaków do przedpokoju waha się od prostych, monokolorystycznych ludzików z haczykiem po wielokolorowe zdobienia w różnych wydaniach. Wielobarwne kuleczki w tworzywa czy drewniane deski z malowidłami – stylowe dodatki to nie tylko klasyka koloru.