domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Domowe porady

Naturalna pielęgnacja twarzy

Coraz większą uwagę zwracamy nie tyle na ilość, co na jakość posiadanych kosmetyków. Zamiast niedrogich, reklamowanych na każdym rogu kosmetyków sięgamy po produkty lepszej jakości, o dobrym składzie i bezpieczne dla cery. Wśród najnowszych trendów urodowych, które są zgodne z naszymi wymaganiami są kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy.

Kosmetyki naturalne – definicja

Czym są kosmetyki naturalne? Niestety w Europie brak odgórnej, formalnej definicji, która wyjaśniłaby to raz na zawsze.

Nieoficjalnie, kosmetyki naturalne to produkty wytwarzane przede wszystkim z surowców występujących w naturze – roślin, minerałów, a w niektórych przypadkach także substancji pochodzenia zwierzęcego (np. wosku pszczelego). Należy więc pamiętać, iż etykieta “naturalny” nie oznacza, że kosmetyk jest wegański (pozbawiony składników pochodzenia zwierzęcego).

Jak poznać kosmetyki naturalne do twarzy?

Czego szukać na opakowaniach kosmetyków, aby upewnić się że są one naturalne? Przede wszystkim certyfikatów. Na świecie istnieje szereg instytucji, które zajmują się badaniem składów kosmetyków, a produkty które spełnią wymagania mogą pochwalić się certyfikatem na opakowaniu. Innymi słowy, szukaj oznaczeń takich instytucji jak: ECOCERT – COSMEBIO, BDIH, Soil Association, czy NaTrue, a możesz mieć pewność iż zakupiony kosmetyk to dobrej jakości, naturalny produkt.

Naturalna pielęgnacja twarzy na początek

Jeśli chcesz wypróbować naturalną pielęgnację twarzy, dostosuj ją do potrzeb Twojej cery. Zmagasz się z trądzikiem lub cerą tłustą/mieszaną? Możesz wypróbować maseczki z glinką, serum olejowe do cery problematycznej, czy naturalny krem nawilżający do cery tłustej/mieszanej. U cer suchych dobrze sprawdzą się różnego rodzaju sera nawilżające, toniki, a także delikatne żele myjące do twarzy, które nie wysuszą dodatkowo skóry. Panie o cerze dojrzałej mogą sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym, odżywcze kremy pod oczy oraz serum bogate w składniki aktywne. Wśród kosmetyków naturalnych znajdą się też produkty do cery wrażliwej – delikatne toniki do twarzy i olejki oczyszczające.

Polskie kosmetyki naturalne

Wśród marek produkujących kosmetyki naturalne znajdziemy także kosmetyki polskie. Są to zarówno duże marki, które eksportują swoje produkty za granicę, jak i niewielkie, lokalne manufaktury kosmetyków. Łączy je jedno – miłość do natury i chęć wytwarzania najlepszych naturalnych kosmetyków.

Popularne, polskie marki kosmetyków naturalnych które możesz wypróbować to np. Alkemie, D’Alchemy, La Le, LaQ, Ministerstwo Dobrego Mydła, Mokosh czy Sylveco..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.