domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Modny i efektowny dywan niezastąpiony w salonie czy pokoju dziecięcym

Przytulne i gustownie urządzone pomieszczenia mieszkalne nie tylko wspaniale się prezentują, ale i sprawiają, że domownicy pragną spędzać w nich wolne chwile, delektując się wyjątkowym klimatem i atmosferą w nich panującą. Taki nastrój bez wątpienia tworzy dywan shaggy, który okazale wygląda, dodając wnętrzom niepowtarzalnego uroku.

Elegancki i modny dywan do salonu

Planując wystrój salonu, wielu ludzi decyduje się na wprowadzenie do niego stylu nowoczesnego, który kusi szykiem, minimalizmem i elegancją. Dominującymi kolorami tak aranżowanych wnętrz są szarości i  biele, dlatego wprowadzenie kilku dekoracji w żywych, zdecydowanych barwach, idealnie dopełnia takiej stylizacji pomieszczeń, czyniąc z niej bardzo atrakcyjną i godną polecenia. Zwolennicy nowoczesnych wystrojów wnętrz, ograniczają często do minimum dodatki, jakie się w nich pojawiają z obawy o zakłócenie harmonii wnętrza. Tymczasem także nowoczesne salony doskonale prezentują się, gdy zdobią je dywany shaggy, eleganckie, pełne klasy i blasku. Umiejętnie dobrane do wystroju pokoju takie dywany idealnie podkreślają jego styl i charakter, stając się jednocześnie modnym dodatkiem, wpływającym na klimat pomieszczenia. Przepięknie jawią się te w odcieniach srebrnej szarości, pozostające w idealnej harmonii ze stonowanym wystrojem salonu, czy też w mocnych, energetycznych barwach, dodających wyrazu zbyt chłodnym i mdłym wnętrzom. Niezależnie od ich wyglądu, w pokojach dziennych nowoczesnych lub tych klasycznych, nie powinno zabraknąć dywanów shaggy, bowiem to właśnie one stają się często integralną częścią tych pomieszczeń.

Przytulne i kolorowe podłogi w pokojach dziecięcych

Gustowny i modny dywan to nie tylko pożądana dekoracja salonu, ale także pokoju przeznaczonego dla dzieci. Ich wygląd, kolor i struktura doskonale urozmaicają to pomieszczenie, stając się wyśmienitym miejscem do zabawy i odpoczynku. Spośród dywanów shaggy, charakteryzujących się różnorodnością i długością włosia i grubością takowego okrycia podłogi, śmiało można wybierać te przeznaczone do pokojów dziecięcych, wyróżniających się miękkością i intensywnością kolorów. Zjawiskowo wyglądają dywany shaggy w pokojach dziewczęcych w mocnej fuksji czy różu, które wprowadzają niepowtarzalny nastrój i urok. Mięciutkie włosie sprzyja zabawom na podłodze, fantastycznie zdobiąc przy tym całe pomieszczenie. Dywany tego rodzaju do wnętrz chłopięcych przybierają zazwyczaj postać limonkowych, pomarańczowych lub niebieskich okryć podłogi, które zestawione ze sportowymi nadrukami tapet tworzą ciekawe i przytulne wnętrze do nauki i zabawy.