Dom
Tutaj jesteś

Jakie okna wybrać do nowego domu?

14 grudnia 2020 Dom okna pcv

Współczesne budownictwo pasywne wykorzystuje nowoczesne technologie, które pozwalają ograniczyć straty ciepła. Jakie okna wybrać do nowego domu? Zmiany w przepisach budowlanych wymuszają na producentach stolarki okiennej stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się okna PCV, które zostały wykonane z trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia i szkodliwe warunki atmosferyczne. Plastikowe modele są dostępne w wielu kształtach i kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do wyglądu elewacji budynku.

Jakie okna do nowego domu warto kupić?

Stolarka okienna powinna służyć użytkownikom przez długie lata. Dlatego najlepiej zainwestować w produkty opatrzone certyfikatem jakości wydanym przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. Wybierając okna do nowego domu, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad kolorem ramy oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Oferta rynkowa jest na tyle bogata, że z pewnością znajdziemy modele spełniające nasze potrzeby i oczekiwania. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się profile okienne z PCV, które mają wiele zalet. Spośród najważniejszych atutów okien plastikowych warto wymienić: doskonałą trwałość, precyzję wykonania, łatwość konserwacji czy pielęgnacji, niską cenę, bogatą paletę RAL, atrakcyjne formaty i zachowaną geometrię kształtów. Stolarka otworowa z PCV powstaje na bazie profili wykonanych w różnych klasach A, B lub C. Optymalnym wyborem jest trwałe i stabilne okno typu A, którego ścianki mają grubość 3 mm, a szerokość komór wewnętrznych wynosi minimum 5 mm.

Na co zwrócić uwagę budując nowy dom? Okna innowacyjne i energooszczędne

Wysokiej klasy produkty dostępne są w ofercie renomowanych producentów stolarki okiennej. Profile wykonane z najwyższej jakości tworzywa PCV można znaleźć na przykład tutaj. Firma Domel posiada w sprzedaży energooszczędne i innowacyjne okna do nowego domu. Nowoczesne modele idealnie wpisują się w obowiązujący trend minimalistycznego designu. Proste formy profili  to jednak nie wszystko, co proponuje renomowany producent. Okna PCV marki Domel mają duże przeszklenia, dzięki czemu zapewniają optymalny dostęp do światła słonecznego. Wybrane modele dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Większość z nich powstała w technologi acrylcolor, dzięki czemu profile okienne są trwałe gładkie oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wielokomorowe konstrukcje zostały wyposażone w uszczelki środkowe i oporowe, a także wypełnienie piankowe, renomowane okucia Winkhaus activPilot czy mechanizm stopniowania uchyłu.

Najlepsze okna do nowego domu

Produkty firmy Domel mają budowę wielokomorową, co wpływa na izolacyjność cieplną oraz ograniczenie występowania kondensacji pary wodnej. Okna PCV znanego producenta posiadają doskonałe właściwości izolacyjne. W praktyce oznacza to, że są bardzo szczelne i skutecznie chronią przed stratami ciepła z wewnątrz budynku.

Energooszczędne i innowacyjne okna PCV firmy Domel

  1. Model Energetic został wykonany z materiału, który nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Okno chroni domowników przed włamaniami, a także jest bezpieczne w użytkowaniu. Zaczepy antywłamaniowe uniemożliwiają wyważenie skrzydła okiennego, podobnie jak doskonale dobrane okucia.
  2. Model Energetic Silent o podwyższonej izolacyjności akustycznej i izolacyjności cieplnej jest dostępne w wersji Classic oraz Round. Okno posiada sześciokomorowy system profili oraz kształtownik wzmocnienia tworzący 7 komorę. Zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie okna skutecznie zabezpieczają domowników przed włamywaczami.
  3. Model Infinity Passive został wyposażony w standardowe wzmocnienia stalowe oraz okucia firmy Winkhaus activPilot. Poza tym posiada bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej i wyróżnia się minimalistyczną formą, która doskonale współgra z nowoczesnym budownictwem.
  4. Model Quadro charakteryzuje się ultrawąskimi profilami oraz ukrytym skrzydłem. Ujednolicony wymiar tworzy spójny i elegancki efekt wizualny.
  5. Model Vector wyróżnia się siedmiokomorowym systemem profili, szkleniem dwu- lub trójszybowym oraz zaczepami antywłamaniowymi na całym obwodzie.
  6. Model Protecto to produkt, który zapewnia domownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą innowacyjnej płetwy antywłamaniowej i uszczelnienia środkowego z twardego PVC.

Podsumowanie

Jakie wybrać okna do nowego domu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak: współczynnik przenikania ciepła, tłumienia hałasu czy izolacyjności akustycznej. Nie bez znaczenia jest również estetyka profili, które powinny pasować do stylu elewacji.

Stal-Gate

Redakcja domowepiekno.pl

Nasi redaktorzy na portalu Domowe Piękno to zespół ekspertów z pasją do domowego porządku i aranżacji wnętrz. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie domu i sprzątania, co pozwala nam dostarczać praktyczne i pomocne treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?