Kawa i kakao to napoje, które pije niemal każdy. I każdemu też czasem zdarzy się wylać kubek z naparem. Niestety, kawowe czy kakaowe plamy nie są najłatwiejsze do usunięcia. Jeśli jednak zadziałamy odpowiednio szybko po ich powstaniu, wtedy mamy duże szanse na pozbycie się niechcianych śladów. Podpowiadamy jak krok po kroku to zrobić!

Usuwamy plamy po kawie i kakao

Świeże plamy po kawie i kakao zazwyczaj da się spokojnie zmyć poprzez polanie ich gorącą wodą i poszorowanie materiału w rękach, dodając do tego płyn do prania czy mydło. Możemy także posypać plame solą, zostawić na chwilę i dopiero wtedy zaprać. Jeśli jednak plama ma już kilka dni, wtedy do ciepłej wody musimy dodać gliceryny, a po zmieszaniu się obu składników mieszanką spłukać materiał i wyprać go w tradycyjny sposób

Stare plamy

W przypadku plam bardzo starych, mających kilka tygodni i więcej, potrzebny będzie roztwór wodny boraksu lub amoniaku. Moczymy w nim miejsce z plamą, a następnie całość pierzemy w wodzie mydlanej. Dla pełnej pewności że plama zniknie, przed zmoczeniem jej w boraksie lub amoniaku można też delikatnie ją zwilżyć i posypać solą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here