domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Dom

Energia w każdym zakątku – przedłużacz ogrodowy to przydatny gadżet

Praca na laptopie pod chmurką, wśród roślin we własnym ogrodzie? Zadbaj o to, aby nie zabrakło ci prądu w najważniejszym momencie. I wcale nie trzeba rozwijać mało estetycznych przedłużaczy przez całą długość ogrodu.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest przedłużacz ogrodowy, montowany na stałe. Jak to działa?

Przedłużacze ogrodowe, które nie rzucają się w oczy

To konstrukcje ukryte w elementach dekoracyjnych, montowanych na tarasie czy na trawniku. Kamienie, słupki i inne wymyślne formy – z zewnątrz nic nie zdradza, że mamy do czynienia ze źródłem prądu. Gniazda są ukryte i zabezpieczone przed działaniem wody. A jeśli zajdzie potrzeba, aby z nich skorzystać, wystarczy uchylić zaślepkę i podłączyć wtyczkę. Taki przedłużacz ogrodowy możemy zamontować nawet daleko od domu – wszystko zależy od tego, w którym miejscu będziemy potrzebować dostępu do źródła zasilania.

Przedłużacz ogrodowy zamiast kabla

Dobrym pomysłem może być instalacja gniazd ogrodowych w różnych miejscach dookoła domu – zyskujemy w ten sposób komfort podczas np. koszenia trawnika. Koniec z długimi kablami plączącymi się pod nogami. Mając przedłużacz ogrodowy w postaci ukrytego przewodu i estetycznego słupka z gniazdami, energię elektryczną mamy zawsze pod ręką.

Przedłużacze ogrodowe dla wymagających

Potrzebujesz jeszcze więcej elegancji? Postaw na model, który można ukryć niemal całkowicie. Pomyśl tylko: źródło zasilania na wyciągnięcie ręki, ale nie szpecące idealnie utrzymanego ogrodu. To możliwe, bo wyszukanie przedłużacze ogrodowe mają składaną konstrukcję i po zamknięciu są niemal niewidoczne. Na tym nie koniec niespodzianek. Przedłużacz ogrodowy może zapewniać zasilanie nie tylko kosiarce, czy ogrodowej lampce, ale także smartfonowi. Dzięki wbudowanym portom USB podłączymy dowolne urządzenie zasilane w ten sposób. Wygoda i prostota w jednym. Co najważniejsze, instalacja takich przedłużaczy nie jest kosztochłonna ani skomplikowana. Wystarczy wybrać miejsce w ogrodzie, zamocować konstrukcję i poprowadzić zasilanie do budynku. Przewód ukryjemy pod ziemią, a same gniazda – w zależności od wybranego modelu – będą dekoracją ogrodu, albo pozostaną w ukryciu.

Przedłużacz ogrodowy docenimy podczas np. spotkania ze znajomymi na grillu w ogrodzie czy podczas codziennej pracy użyciem elektronarzędzi. Szybki i wygody dostęp do źródła zasilania to podstawa, dlatego o odpowiednim rozmieszczeniu gniazd warto pomyśleć już na etapie zakładania ogrodu.