domowepiekno.pl

domowepiekno.pl – dom, porządki i porady

Poradniki

Czy warto inwestować w uniwersalny system klucza jednakowego ?

Czy niejednokrotnie zdarzało Ci się, że przed otwarciem konkretnych drzwi musiałeś poświęcić kilka minut na to, by znaleźć odpowiedni model klucza wśród sporego pęku? Większość z nas nosi ze sobą prawdziwą kolekcję tych małych przedmiotów. Czasem zdarza się nawet, że nie mamy pojęcia, do czego niektóre z nich służą. Rozwiązaniem tego niezbyt efektywnego rozwiązania jest zainstalowanie w swoim domu i innych miejscach systemu klucza jednakowego. Czym jest ten system, w jaki sposób działa i jakie zalety niesie za sobą zainwestowanie w system klucza jednakowego, te wszystkie informacje znajdują się w poniższym artykule.

Czym jest system klucza jednakowego?

System klucza jednakowego to rozwiązanie, które pozwala nam za pośrednictwem jednego uniwersalnego narzędzia otworzyć tyle drzwi, ile zamknięć zostało przystosowanych do wykorzystania przez jeden klucz. Sama idea tego jakże prostego rozwiązania jest jedna – zaoszczędzenie czasu oraz zwiększenie wygody, a także bezpieczeństwa wszystkich powierzchni, które są zabezpieczone zamknięciem klucza jednorazowego. System jednakowego klucza jest możliwy do zainstalowania w różnego rodzaju budynkach oraz drzwiach, co pozwala na idealne zastosowanie rozwiązania zgodnie z naszymi potrzebami oraz wymaganiami.

Jak działa system klucza jednakowego?

 System klucza jednakowego w zależności od konkretnego zamówienia składa się z konkretnych rozwiązań zależnych od naszych potrzeb. Zamknięcie może składać się zarówno z kłódek, zaawansowanych zamków wykorzystywanych w przemyśle, jak i zwykłych zamków do mebli. System pozwala na bardzo zaawansowane kombinacje względem ilości zamknięć, które mogą być obsłużone przez dany klucz. Klient, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami może zamówić system ujednolicony, zgodnie z którym każde zamknięcie będzie mogło zostać otwarte przez dany klucz lub bardziej zaawansowany system układu scalonego, gdzie oprócz klucza do wszystkich pomieszczeń, można domówić osobne klucze, które otworzą tylko określoną liczbę drzwi. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, gdzie w zależności od odpowiedzialności i kompetencji pracownika, nadaje mu się dostęp do konkretnych pomieszczeń.

Jakie są zalety związane z wykorzystaniem systemu klucza jednakowego?

 Można wymienić szereg zalet związanych z systemem klucza jednakowego. Najważniejsze zalety to zdecydowanie wygoda i oszczędność czasu. Posiadając jeden uniwersalny klucz, nie musimy już zastanawiać się, który z kluczy służył do których drzwi. Oprócz tego wykorzystanie takiego systemu zwiększa również bezpieczeństwo. Dzięki takiemu systemowi minimalizujemy ryzyko wielokrotnego dorabiania kluczy i dostania się ich w niepowołane ręce. Dodatkowo w przypadku awaryjnych sytuacji szybciej będziesz w stanie dostać się lub wydostać z budynku, posiadając jedynie jeden klucz do wykorzystania. Więcej informacji o systemie klucza jednakowego oraz innych rozwiązaniach można znaleźć pod poniższym linkiem: systemkluczowy.pl.