sposoby na mole

Mole ubraniowe to niewielkie latające stworzenia, które zauważamy dopiero w momencie gdy maja już dorosłą postać. Tymczasem to ich larwy zagrażają naszym ubraniom. Mole najbardziej lubią bawełnę, a że rozmnażają się bardzo szybko, mogą poczynić duże szkody w naszej garderobie.

Mole w szafie

Pierwszy krok w walce z tymi uprzykrzonymi insektami to zlokalizowanie miejsca ich przebywania. Jeśli okaże się, że to szafa ubraniowa (bo mole lubią nie tylko ubrania, ale i książki), to ubrania trzeba będzie wyprać, a zapewne niektóre nawet wyrzucić. Dla dodatkowej pewności możemy i ubrania, i książki wystawić na silne słońce, ponieważ mole giną w temperaturze około 20 stopni.

Ochrona przed molami

Aby uchronić się przed ponowna inwazją, sezonowe ubrania, które rzadziej się wietrzy poza sezonem, można zapakować w foliowe ochraniacze i w takiej formie powiesić w szafie czy schować do pawlacza. Dno i półki szafy można wyłożyć świeżymi gazetami, ponieważ mole nie lubią zapachu farby drukarskiej. Inne odstraszające je zapachy to m.in. lawenda, naftalina, a także np. zapachowe mydła czy proszek do prania – wszelkie intensywne zapachy.

Jednak nawet stosując te sposoby na mole, warto od czasu do czasu wietrzyć ubrania i przeglądać półki, ponieważ lepiej się zabezpieczać niż potem żałować i wyrzucać drogie ubrania do kosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here