Lśniące podłogi są chlubą każdej pani domu. Świadczą o dbałości o rodzinę oraz miejsce, w którym się mieszka. Warto wiedzieć jak utrzymać je w dobrej kondycji bez przesadnego wysiłku i wielu zabiegów.

Parkiet

Aby zachował ładny wygląd po wejściu do mieszkania dobrze jest pamiętać o zmianie obuwia. Samo czyszczenie powinno odbywać się przy pomocy pasty w płynie. Nakłada się ją niezbyt grubą warstwą. Powinna dać się wetrzeć w parkiet. Po tej czynności, gdy parkiet przeschnie należy wyfroterować podłogę. Lakierowany parkiet najlepiej codziennie zamieść lub usunąć kurz używając odkurzacza. Należy też przetrzeć go co jakiś czas wilgotną ścierką nasączoną łagodnym detergentem rozcieńczonym wodą.

Kamień i terakota

Podłoga tego typu jest prosta w czyszczeniu i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwujących. Po jej zamieceniu wystarczy umyć ją za pomocą mopa i wodą z detergentem.

Linoleum, gumoleum i PCV

Takie powierzchnie czyści się wilgotną ścierką z kilkoma kroplami terpentyny. Następnie poleruję się ja suknami. Gdy na płytkach PCV pozostaną ślady po butach wyczyści się je gumką do ołówka lub sproszkowanym pumeksem. Gdy plamy znikną podłogę trzeba zapastować. Tłustych plam można pozbyć się przecierając płytki mieszanką ciepłej gliceryny i talku. Do mycie gumoleum stosuje się wodę z mlekiem (pół na pół) oraz terpentynę. Czyszczenie dobrze zakończyć pastowaniem lub wcieraniem okruszków stearyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here