Nic tak nie dodaje uroku spotkaniu towarzyskiemu w gronie rodziny lub przyjaciół jak pięknie nakryty stół lub stolik kawowy. A niewątpliwie głównym elementem takiego nakrycia jest serwis kawowy. W zależności od tego, w jakim stylu urządzony jest dom czy mieszkanie lub jaką osobą jest pani domu, można sprawić jej naprawdę piękny prezent świąteczny kupując zgodny z jej upodobaniami i gustem serwis do kawy.

Skład serwisu do kawy

W skład takiego serwisu najczęściej wchodzą akcesoria dla sześciu osób – filiżanki ze spodeczkami, talerzyki deserowe i mlecznik, niekiedy również cukierniczka. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, różniących się stylem, materiałem i oczywiście ceną.

Jeśli nie wiemy co lubi obdarowywana osoba, postawmy na klasykę. Proste linie, neutralne barwy i niewielka ilość lub całkowity brak ozdób sprawdzą się wtedy najlepiej, ponieważ taka zastawa będzie pasowała do wnętrza w każdym stylu – i tego minimalistycznego, wręcz surowego, jak i wnętrza kolorowego, z duszą.

Wzory na naczyniach

Popularne ostatnimi czasy są rzeczy retro, vintage – niczym prosto z babcinego kredensu. Szczęściarzami są osoby, które taką zastawę porcelanową właśnie po babci odziedziczyły. Jednak można kupić także współczesna porcelanę, ale stylizowana na starą. Często takie akcesoria retro to maleńkie filiżaneczki do espresso, uzupełnione srebrnymi łyżeczkami, również w wersji mini, dopasowanej do wielkości filiżanek.

Inny nurt we wzornictwie użytkowym, w tym także w zastawie stołowej to styl ludowy. Wszelkie filiżanki i talerzyki są wykonane z kamionki albo z porcelany malowanej w ludowe motywy. Takie zastawy stanowią nierzadko rękodzieło artystyczne, nie są produkowane taśmowo, na masową skalę, ale zdobione ręcznie, tak że każdy zestaw, nawet każdy element pojedynczego zestawu jest unikalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here