Gdy z wnętrza pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, ubrania tuż nie pachną ładnie po praniu, a po ich założeniu skóra jest podrażniona oznacza to, że urządzenie wymaga czyszczenia. Powierzchowne przetarcie mokra szmatką nie wystarczy. Działać trzeba systematycznie i dokładnie.

Zasady

Pierwsza zasadą jak wyczyścić pralkę, której trzeba się trzymać jest nie zamykanie drzwi pralki tuż po wyjęciu prania. W ten sposób uniknie się wydobywania z niej zapachu stęchlizny. Co parę prań należy również umyć szufladę na detergenty oraz filtry. Zanim włoży się je ponownie muszą oczywiście zostać osuszone.

Często nieprzyjemny zapach może pochodzić z rur. Aby temu zapobiec należy włączyć raz na pół roku tzw. puste pranie lub do szuflady wlać szklankę octu spirytusowego i ustawić najwyższą temperaturę prania. Zapach octu zniknie po wykonaniu drugiego prania bez jego użycia.

A co z praniem?

Warto pamiętać też o kilku zasadach. Pranie wyjmować zaraz po zakończeniu cyklu prania. Uniknie się wielu zagnieceń oraz nie ubrania nie stęchną Poza tym nie powinno dodawać za dużo detergentów. W ten sposób proszek nie będzie osadzał się w rurach. Ponadto żadna rura odprowadzająca wodę nie może być zgięta. Zachowanie tych punktów pozwoli cieszyć się czystymi i pachnącymi rzeczami, a także wydłuży czas użytkowania pralki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here