dekoracje

Urodziny członka rodziny to miła okazja do świętowania, dlatego warto podkreślić wagę i uroczysty, niecodzienny charakter tego święta nie tylko w formie przyjęcia czy tortu, ale także dekoracji domu lub wnętrza, w którym będzie miała miejsce uroczystość. Pomysłów na dekoracje jest wiele, jednak jeśli nie chcemy lub nie możemy wydać na nią zbyt wiele pieniędzy i poświęcić dużo czasu, warto postawić na klasyczne rozwiązania – balony, girlandy, kolorowy napis z życzeniami lub imieniem jubilata, kolorowy obrus i dodatki do niego, kartoniki z imionami gości, serpentyny i tym podobne gadżety imprezowe. Tak naprawdę rodzaj dekoracji będzie wówczas zbliżony, bez względu na to czy świętujemy urodziny dziecka czy dorosłego, jednak zmieni się kolorystyka i charakter tych dekoracji.

Balonowe dekoracje

Na urodziny dziecięce dodatki w postaci baloników mogą mieć zabawne kształty misia, myszki czy królika, a na okrągłe urodziny osoby dorosłej – stosowne do okoliczności napisy czy liczby pokazujące wiek jubilata. Kolorowe urodzinowe girlandy ucieszą każdego, podobnie jak kupiony gotowy lub przygotowany własnoręcznie napis „Sto lat”. Można także poprosić rodzinę i przyjaciół jubilata o napisanie krótkich życzeń i złożenie podpisu na plakacie-transparencie urodzinowym, który później zawiesimy w centralnym miejscu pokoju. Będzie to miły gest i świetna ozdoba przyjęcia, a także prezent-pamiątka na całe życie.

Atrakcyjne potrawy

Dekoracją stołu będą też same potrawy, dlatego ich sposób przyrządzenia i podania jest bardzo ważnym elementem, przede wszystkim bowiem mają zachęcać do ich zjedzenia. Najciekawiej wyglądają przystawki i przekąski podane na dużych półmiskach, ładnie i równo ułożone lub skomponowane na pojedynczych talerzykach. Dekoracją stołu są też owoce oraz różne kształty z nich powycinane przy pomocy specjalnych nożyków i wykrawaczek. Zastawa stołowa, w tym także szklanki, kieliszki, filiżanki czy sztućce muszą być przede wszystkim w nienagannym stanie, a więc czyste i nie zaśniedziałe czy przyczernione w przypadku srebrnych lub posrebrzanych sztućców. Inaczej popsujemy cały efekt wystroju stołu urodzinowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here