Popołudniowe przyjęcie w ogrodzie, z angielskiego zwane garden party to najczęściej niezbyt formalne przyjęcie w gronie bliższych i dalszych znajomych.

Wygodny ubiór

Ze względu na nieformalny charakter przyjęcia również i strój może być nieformalny czy wręcz dowolny, ale oczywiście w granicach dobrego smaku. Owa dowolność to przede wszystkim wygoda, szczególnie jeśli popołudnie jest upalne.  Nie oznacza to jednak, że możemy wystąpić w kostiumie kąpielowym, nawet jeśli narzucimy na niego pareo. Dobrym rozwiązaniem jest ubiór w stylu safari albo lniana lub płócienna sukienka. Tkaniny powinny być delikatne i przewiewne, a panie nie są zobligowane do zakładania rajstop.

Obuwie na przyjęcie

Również obuwie do takiego stroju nie może być zbyt formalne. Najlepiej sprawdzą się wygodne espadryle czy sandałki z odkrytymi palcami.  A jeśli mocno operuje słońce, nie zaszkodzi pomyśleć o kapeluszu. Panowie mogą natomiast założyć lniane letnie spodnie i koszulę z krótkim rękawem. Do lekkich spodni można założyć płócienne obuwie bez skarpetek lub sandały, a nawet klapki, pamiętając jednak, że skarpetek pod takie buty nie zakładamy. Jeśli ogrodowe przyjęcie ma charakter grilla, nasz strój może być nieco bardziej sportowy – szorty i T-shirt sprawdzą się wówczas najlepiej, a jeśli będzie chłodniej, narzucimy na całość koszule flanelową w kratę, bo takie ostatnio wróciły do łask – będzie ciepło i modnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here