pranie ręczników

Wydawać by się mogło, że pranie ręczników nie jest niczym nadzwyczajnym i wymagającym specjalnej wiedzy. A jednak okazuje się, że ponieważ jest to bardzo osobista rzecz, jego umiejętne upranie zapewni nie tylko odpowiednia higienę ręcznika, ale również przedłuży jego żywotność i sprawi, że będzie miękki i przyjemny w dotyku.

Nowe ręczniki również należy prać!

Nowe ręczniki, dopiero co zakupione, należy bezwzględnie uprać przed pierwszym użyciem, dzięki czemu pozbędziemy się z nich reszty chemii, której użyto w procesie produkcji ręcznika, a także zanieczyszczeń, które mogły dostać się do niego w magazynie, transporcie, a nawet na półce sklepowej. Dodatkowo pierwsze pranie ręcznika sprawi, że stanie się on odporniejszy na uszkodzenia, ale również bardziej chłonny. Domowym, sprawdzonym sposobem na „konserwację” ręcznika przy pierwszym praniu, jest dodanie do niego szklanki zwykłego octu, który jednocześnie utrwali kolory w tych ręcznikach o intensywnej, nasyconej barwie.

Ręczniki najlepiej prać osobno

Najlepiej unikać prania ręczników z innymi tkaninami czy ubraniami, dzięki czemu będą dłużej puszyste, a z kolei pył z ręczników, który może się pojawiać nie zabrudzi innych pranych rzeczy. Warto również oddzielnie prać ręczniki jasne, pastelowe i te mocno kolorowe, aby uniknąć zabarwienia. A piorąc w pralce wybierajmy tryb delikatnych tkanin – wówczas ręczniki nie utracą puszystości.
Temperatura prania to najważniejsza chyba kwestia – jeśli będzie za niska, nie pozbędziemy się bakterii i zabrudzeń, a jeśli za wysoka – zniszczymy lub odbarwimy ręcznik. Zawsze trzeba się kierować instrukcją prania zamieszczona na etykiecie, jednak ogólna zasada jest taka, żeby prać w temperaturze 40-60 stopni C.

I jeszcze jedna ważna kwestia – piorąc ręczniki, nie stosujmy środków zmiękczających, chociaż sprawią one, że ręcznik będzie bardziej miękki. Z drugiej jednak strony, jego powierzchnia stanie się woskowata, a to zmniejszy znacznie jego chłonność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here