Na rynku właśnie pojawili się następcy popularnych robotów sprzątających Roomba (odkurzanie) i Scooba (mycie). To iRobot Braava 320 oraz iRobot Braava 380, przeznaczone do czyszczenia podłóg twardych. Te zaawansowane technologicznie urządzenia będą pomocne tak w małym mieszkaniu, jak i bardzo dużym domu.

Braava 320, źródło: producent

Braava 320, źródło: producent

Oba modele robota Braava czyszczą twarde powierzchnie w oparciu o jeden z dwóch trybów – mokry bądź suchy – po skończonej pracy wracają zaś na miejsce, z którego rozpoczęły działanie. W opcji mopowania suchego robot przejeżdża podłogę wzdłuż prostych, równolegle umieszczonych linii. Wykorzystywana jest tu ściereczka sucha, zbierająca kurz, włosy i innego rodzaju brudy. Tryb mopowania wilgotnego używa natomiast ściereczki wilgotnej. Robot porusza się tu w krótkich, jednokierunkowych sekwencjach, po czym nieznacznie się cofa i wykonuje ruch w przeciwną stronę. Czynność powtarzana jest na ścieżce ułożonej wzdłuż prostych, równolegle sąsiadujących linii. Oba procesy sprzątania mogą odbywać się w oparciu o ściereczki jednorazowe bądź te wielokrotnego użytku. Ich wybór zależy wyłącznie od użytkownika.

Braava 380, źródło: producent

Braava 380, źródło: producent

Mapowanie pomieszczenia odbywa się za pomocą nawigacyjnej kostki NorthStar. Ich funkcjonalności pozwalają na współpracę kilku urządzeń między sobą, w tym na wspólne nawigowanie pomiędzy nimi (Cube-to-Cube Navigation). Dzięki temu nawet posprzątanie podłóg nawet w dużym domu nie będzie już problemem.

Według zapowiedzi, Braava 320 i Braava 380 pojawią się na polskim rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Ich szacowana cena to, odpowiednio, 899 zł oraz 1199 zł. Inne roboty sprzątające marki iRobot można obejrzeć i kupić pod tym adresem.

Odpowiedz