Grudzień to czas, w którym przyjmowanie gości stało się wspaniałą tradycją. Jednak jak zapraszać na wystawne obiady czy kolacje przy niewłaściwie udekorowanym i odświętnym stole? Wiele osób nie wyobraża sobie, aby stół dla gości nie był przystrojony obrusem. Jednak modne obrusy na stół przydadzą się nie tylko podczas przyjmowania gości. To także wyjątkowy sposób na udekorowanie domu i zupełnej odmiany wnętrza. Bieżnik dekoracyjny na stół lub duży biały obrus przystrojony świeżymi kwiatami może sprawić, że pokój nabierze zupełnie nowego wyrazu. Takie zabiegi pozwalają także dopasować wnętrze do okazji. Inny bieżnik na obrus można dobrać w okresie świąt Bożego Narodzenia, a zupełnie inny do codziennego użytkowania. Odpowiedni obrus podkreśli również wagę wydarzenia i nada mu odświętnego charakteru.

Duży biały obrus

bieżnik dekoracyjny na stółJednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu powinien być duży biały obrus, który idealnie przykryje nawet największy stół w jadalni. Biały obrus jest nie tylko bardzo elegancki i odświętny, ale przede wszystkim uniwersalny. Wybierając odpowiednie dodatki, takie jak bieżnik dekoracyjny na stół, stroiki czy zastawę, można go w prosty sposób dopasować do okazji i wystroju całego wnętrza. Duży biały obrus prezentuje się dobrze również z dowolną zastawą, dlatego można go śmiało używać zarówno podczas wystawnych obiadów dla kilku osób, jak i codziennych posiłków. Wybierając duży biały obrus, warto postawić na taki wykonany z dobrej jakości materiału, który nie zniszczy się przy pierwszym praniu. Jeżeli w domu są dzieci, można zdecydować się na biały obrus z domieszką syntetycznych materiałów, dzięki czemu plamy łatwiej usunąć. Niestety, używając białego obrusa bardzo łatwo o zabrudzenia. Dlatego przed rozłożeniem obrusa, zwłaszcza jeżeli planowana jest wizyta gości, warto najpierw sprawdzić, czy na tkaninie nie ma plam. Niewiele jest rzeczy, które tak mogą popsuć efekt, jak plamy na dużym białym obrusie. Istotne jest także, aby obrus był odpowiednio wyprasowany. Zagniecenia i ślady po złożeniu będą bardzo nieestetyczne i mogą powodować, że sztućce czy serwetki nie będą właściwie leżeć.

Bieżnik dekoracyjny na stół

Nie każdy lubi mało wystawny stół, udekorowany jedynie prostym obrusem. Aby nadać jadalni bardziej wystawnego charakteru, dobrym rozwiązaniem jest dodanie dekoracyjnego bieżnika na stół. Bieżnik na obrus, to nic innego jak dodatkowy element, najczęściej dość wąski, który układa się na obrusie, tak aby był on widoczny. Przestrzeń, którą wyznacza bieżnik można dodatkowo udekorować, stawiając na nim wazon, świecznik lub stroik.

Odpowiedz