Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest to miejsce, w którym każdy z nas dba o swoją higienę, dlatego szczególnie ważnym jest utrzymanie w niej porządku i czystości. Tylko jak to zrobić? Przygotowaliśmy garstkę porad ułatwiających to zadanie. Dzięki nim możesz znacznie skrócić czas sprzątania, zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się piękną, czystą łazienką przez długi czas.

źródło: kellymoore.com

źródło: kellymoore.com

Ocet na kamień i zacieki

Jeśli na Twoim kranie lub słuchawce prysznicowej pojawił się wapienny osad, łatwo się go pozbędziesz za pomocą octu. Wystarczy nasączyć starą szmatkę w occie i obwiązać nią kran z kamieniem. Po dwóch godzinach po osadzie nie powinno być śladu.

Aby zlikwidować kamień z muszli klozetowej należy wlać do niej roztwór składający się z wody i octu. W roztworze tym na jedną część octu przypada dziesięć części wody. Wlej taką mieszankę na noc, rano nie powinno być problemu z usunięciem wapiennego osadu.

Ocet przyda się również przy zmywaniu drzwi kabiny prysznicowej. Często bowiem tworzy się na nich matowy osad z mydła. Przetarcie drzwi szmatką nasączoną octem powinno usunąć wszystkie smugi.

Czyszczenie armatury

W przypadku zmatowiałej armatury warto sięgnąć po spirytus. Zmocz w nim ściereczkę i przetrzyj czyszczoną powierzchnię, a zobaczysz jak szybko Twoja łazienka odzyska blask.

W przypadku pozłacanej armatury należy ją czyścić jedynie ciepłą wodą z mydłem. Takie powierzchnie szybko się rysują, dlatego stosowanie mocniejszych środków może im zaszkodzić.

Sposób na rybiki

Jeśli zaobserwowałaś w swojej łazience ciemne, niewielkie owady z długimi czułkami, to są to rybiki. Ich obecność jest niezbyt przyjemna, ale jest na to sposób. Wystarczy, że miejsce ich występowania posypiesz mieszanką boraksu (minerał, mający szerokie zastosowanie m.in. w chemii domowej) z cukrem.

Odpowiedz