W szafach oprócz bluzek czy płaszczy trzyma się zazwyczaj też inne rzeczy, takie jak paski do spodni, krawaty, apaszki, buty, czapki, rękawiczki, szaliki, torby na zakupy i wiele innych. Taki natłok przedmiotów sprawia, że naprawdę nietrudno o powstanie bałaganu. Jak sprawić, by go uniknąć? W tym celu warto wyposażyć swoją szafę w kilka ciekawych akcesoriów.

Wkłady do szuflad

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Jeśli masz dużą szufladę, w której trzymasz różne rzeczy, kup do niej wkład z przegródkami wykonany z polipropylenu. Dzięki niemu apaszki już nigdy nie pomieszają Ci się z szalikami czy rękawiczkami. Wkłady do szuflad mają zazwyczaj głębokość wynoszącą około 5 cm, dzięki czemu włożone do nich rzeczy są zawsze dobrze widoczne.

Szuflady z podziałami

źródło: blogspot.com

źródło: blogspot.com

Gdy dopiero myślimy o kupieniu szuflady do szafy, warto zdecydować się na tę z już wbudowanymi podziałami. Zazwyczaj takie szuflady dzielone są na trzy części, przy czym przegródki nie powinny być wyższe niż 12 cm.

Wieszaki na małe rzeczy

źródło: projektoskop.pl

źródło: projektoskop.pl

Wieszak na małe rzeczy, takie jak apaszki, krawaty czy nawet okulary, nie zajmuje wiele miejsca, a jest bardzo funkcjonalny. Powieszone na nim rzeczy są dobrze widoczne, odnalezienie konkretnej sztuki przed wyjściem z domu nie będzie więc stanowić problemu.

Wysuwane kosze

źródło: komandor.pl

źródło: komandor.pl

Aby umieścić w szafie wysuwany kosz, trzeba będzie zamontować w niej prowadnice sprzedawane w komplecie z pojemnikiem. Kosze są doskonałe do przechowywania chociażby toreb na zakupy, mniejszych plecaków czy ciapci. Możliwość ich łatwego wysunięcia sprawia, że sięgnięcie po potrzebny przedmiot nie będzie stanowiło problemu. Jeśli nie chcemy ingerować w konstrukcję szafy, wtedy zamiast modeli wysuwanych można wybrać kosze czy pudełka tradycyjne. Są one do kupienia m.in. na Okazje.info.

Odpowiedz