Wyprawianie domowych przyjęć czy towarzyskich spotkań to nie lada wyzwanie. Gospodyni ma wiele na głowie, zaczynając od przyszykowania i wysprzątania całego domu a kończąc na wyborze i przygotowaniu menu. Druga kwestia jest szczególnie istotna, bowiem trzeba wziąć pod uwagę preferencje gości. W tym celu warto zrobić rozeznanie i podpytać zaproszone osoby czy nie mają jakichkolwiek ograniczeń w swoim jadłospisie. Uwzględnienie czyjejś diety w imprezowym menu nie jest obowiązkiem, ale jest gestem sympatii w dobrym guście.

źródło: madamenoire.com

źródło: madamenoire.com

Przygotowując spotkanie towarzyskie w naszym domu chcemy aby wszyscy zaproszeni goście czuli się dobrze i swobodnie. Osoba na diecie (np. bezmięsnej) czułaby się nieswojo przy zastawionym mięsem stole. Dlatego wypada przygotować choćby dwie potrawy, które mogłaby skosztować osoba o ograniczonym jadłospisie.
Należy pamiętać, iż niektórzy goście nie chcąc sprawiać kłopotu i robić zamieszania, nie zwracają uwagi na swoje zwyczaje żywieniowe gospodarzom. Dobra gospodyni, wiedząc o diecie jakiegoś ze swoich gości powinna sama wpaść na to aby przygotować coś specjalnego dla takiej osoby.

Odpowiedz